Hlášení místního rozhlasu

Jízdní řády autobusových linek 540 a 570

540     Mikulov - Dolní Věstonice - Hustopeče a zpět

570     Mikulov - Dolní Věstonice - Břeclav a zpět

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
540748538385.pdf 536.5 Kb
570256459209.pdf 727.9 Kb

Kalendář svozu odpadu na rok 2024

Obec Dolní Věstonice

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
stko-kalendar-svozu-2024-a5-dolni-vestonice.pdf 183.4 Kb

Nabídka volných pracovních míst

 

Věžnice Břeclav - strážní/dozorci - leták přiložen


Znojemská dopravní společnost PSOTA, s.r.o. - nábor řidičů autobusů - leták přiložen 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-sluzebni-pomer.jpg 831.4 Kb
nabor-ridcu.jpg 1836.6 Kb

Aktuální hlášení rozhlasu

Oznamujeme otevření nové diabetologické a endokrinologické ambulance MUDr. Šťastné v Hrušovanech n.Jevišovkou na adrese Anenská 211. Registrovat se mohou pacienti všech pojišťoven. Objednat se mohou na čísle 515 229 466. Kontakty jsou též uvedeny na webové stránce www.diaend.cz


Policie České republiky upozorňuje všechny občany, aby vždy dbali na řádné zabezpečení svých jízdních kol před jejich odcizením, a to nejen v noční době, ale i přes den. V této souvislosti upozorňujeme, že ponecháním kola na nosiči jízdních kol, který je upevněn k vozidlu, je nedostačující ochranou před odcizením. Zlodějům postačuje opravdu velmi krátký čas na to, aby využili příležitosti a jízdní kolo odcizili. Policie v posledních dnech eviduje několik takovýchto případů. Současně žádáme všechny poskytovatele ubytovacích služeb, aby dbali na řádné poučení ubytovaných o ukládání jízdních kol v zabezpečených prostorech penzionů.

Policie ČR informuje občany, že dochází k páchání trestné činnosti, konkrétně krádeží vloupáním do rodinných domů situovaných zejména na okrajích obcí, které mají zahrady či dvory tzv. na humna (do polí a vinohradů). Pachatelé si před samotnými krádežemi běžně typují jednotlivé domy a využívají legendy roznosu letáků či jiných tiskovin. V případě zjištění takových Vámi neznámých osob ve Vaší obci, prosím obratem volejte nejbližší policii ČR, nebo tísňovou linku 158,  případně Městskou Policii, která dle možností a rychlosti provede jejich kontrolu, případně další opatření.


Žádáme občany, kteří odvážejí nábytek na sběrný dvůr, aby nábytek přivezli již rozdělaný na desky, z důvodu ukládání do kontejnerů. Nábytek nelze odložit vcelku.


Společnost STKO, spol. s r.o. Mikulov oznamuje, že od 1. 12. 2019 nebude svážet TEXTIL v modrých nádobách na papír ani v pytlích.

Textil mohou občané odevzdat do kontejneru na textil na sběrném dvoře v naší obci, případně ve Sběrném středisku odpadů Mikulov, Drnholec, Ivaň, Klentnice, Pasohlávky, Perná a Strachotín nebo dát do sbírky oblečení, kterou pořádá Farní charita Dolní Věstonice.

Upozorňujeme, že pokud bude po stanoveném termínu i nadále probíhat přidávání textilu do nádob na třídění papíru, tyto nádoby nebudou vysypávány.


Na sběrném dvoře je umístěn speciální kontejner na použitý a nepotřebný textil, do kterého můžete odkládat jakýkoliv čistý a suchý textil (ošacení, ložní prádlo, záclony, bytový textil, ručníky, ubrusy), dále párovou obuv nebo hračky v zavázaném pytli či igelitové tašce. Do tohoto kontejneru nepatří koberce, matrace, molitan a znečištěné textilie.


Z důvodu nárůstu trestné činnosti v oblasti vloupávání nabádá obvodní oddělení Policie Mikulov občany k co možná největší ochraně svých majetků a věcí. Občané by měli své objekty dostatečně zabezpečit a zvážit parkování vozidel na ulicích.

Zejména dochází k nárůstu krádeží vloupáním do motorových vozidel, jedná se o dodávky a vozidla pick-up, kde pachatel po překonání zámků nebo rozbití skleněné výplně okénka z vozidla odcizí např. ruční nářadí. Tyto vozidla pokud možno uzavírejte do garáží nebo nenechávejte ve vozidle žádné věci.