Hlášení místního rozhlasu

Jízdní řády autobusových linek 540 a 570 od 1.2.2022

540     Mikulov - Dolní Věstonice - Hustopeče a zpět

570     Mikulov - Dolní Věstonice - Břeclav a zpět

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
540.pdf 526.1 Kb
570.pdf 722.5 Kb

Kalendář svozu odpadu na rok 2022

Obec Dolní Věstonice

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
stko-kalendar-svozu-2022-a5-dolni-vestonice-web.pdf 181.2 Kb

Nabídka volných pracovních míst

 

Znojemská dopravní společnost PSOTA, s.r.o. - nábor řidičů autobusů - viz leták v příloze


Věžnice Břeclav - strážní/dozorci - viz leták 

Nábytek Mikulík s.r.o.
 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nabor-ridcu.jpg 1836.6 Kb
letak-sluzebni-pomer.jpg 831.4 Kb
nabytek-mikulik-s.r.o..pdf 963.8 Kb

Aktuální hlášení rozhlasu

Policie České republiky upozorňuje všechny občany, aby vždy dbali na řádné zabezpečení svých jízdních kol před jejich odcizením, a to nejen v noční době, ale i přes den. V této souvislosti upozorňujeme, že ponecháním kola na nosiči jízdních kol, který je upevněn k vozidlu, je nedostačující ochranou před odcizením. Zlodějům postačuje opravdu velmi krátký čas na to, aby využili příležitosti a jízdní kolo odcizili. Policie v posledních dnech eviduje několik takovýchto případů. Současně žádáme všechny poskytovatele ubytovacích služeb, aby dbali na řádné poučení ubytovaných o ukládání jízdních kol v zabezpečených prostorech penzionů.

Policie ČR informuje občany, že dochází k páchání trestné činnosti, konkrétně krádeží vloupáním do rodinných domů situovaných zejména na okrajích obcí, které mají zahrady či dvory tzv. na humna (do polí a vinohradů). Pachatelé si před samotnými krádežemi běžně typují jednotlivé domy a využívají legendy roznosu letáků či jiných tiskovin. V případě zjištění takových Vámi neznámých osob ve Vaší obci, prosím obratem volejte nejbližší policii ČR, nebo tísňovou linku 158,  případně Městskou Policii, která dle možností a rychlosti provede jejich kontrolu, případně další opatření.


Žádáme občany, kteří odvážejí nábytek na sběrný dvůr, aby nábytek přivezli již rozdělaný na desky, z důvodu ukládání do kontejnerů. Nábytek nelze odložit vcelku.


Společnost STKO, spol. s r.o. Mikulov oznamuje, že od 1. 12. 2019 nebude svážet TEXTIL v modrých nádobách na papír ani v pytlích.

Textil mohou občané odevzdat do kontejneru na textil na sběrném dvoře v naší obci, případně ve Sběrném středisku odpadů Mikulov, Drnholec, Ivaň, Klentnice, Pasohlávky, Perná a Strachotín nebo dát do sbírky oblečení, kterou pořádá Farní charita Dolní Věstonice.

Upozorňujeme, že pokud bude po stanoveném termínu i nadále probíhat přidávání textilu do nádob na třídění papíru, tyto nádoby nebudou vysypávány.


Na sběrném dvoře je umístěn speciální kontejner na použitý a nepotřebný textil, do kterého můžete odkládat jakýkoliv čistý a suchý textil (ošacení, ložní prádlo, záclony, bytový textil, ručníky, ubrusy), dále párovou obuv nebo hračky v zavázaném pytli či igelitové tašce. Do tohoto kontejneru nepatří koberce, matrace, molitan a znečištěné textilie.


Z důvodu nárůstu trestné činnosti v oblasti vloupávání nabádá obvodní oddělení Policie Mikulov občany k co možná největší ochraně svých majetků a věcí. Občané by měli své objekty dostatečně zabezpečit a zvážit parkování vozidel na ulicích.

Zejména dochází k nárůstu krádeží vloupáním do motorových vozidel, jedná se o dodávky a vozidla pick-up, kde pachatel po překonání zámků nebo rozbití skleněné výplně okénka z vozidla odcizí např. ruční nářadí. Tyto vozidla pokud možno uzavírejte do garáží nebo nenechávejte ve vozidle žádné věci.