Obec Dolní Věstonice

Otevřený dopis ministrovi životního prostředí Mgr. Richardu Brabcovi

img-0043.pdf 571.5 Kb

Žádost zaslaná na MŽP

Žádost o zaslání požadavků na monitoring a aktualizovaných požadavků k žádosti o registraci akce v rámci podprogramu 115237

zadost-o-zaslani-pozadavku-na-mzp.pdf 243.3 Kb

Záznam z jednání k sanaci sesuvů svahů v Dolních Věstonicích

04.10.2016

prezencni-listina-04102016.pdf 36 Kb
zaznam-z-jednani-sanace-sesuvu-svahu-dolni-vestonice-04102016.pdf 756 Kb

Odpověď na výzvu k jednání o podmínkách dalšího provádění díla

EUROVIA CS, a.s.
závod Morava Jih

odpoved-eurovia-cs-a.s..pdf 599.7 Kb

Smlouva o dílo "Dolní Věstonice - sanace sesuvů, stavba" - výzva k jednání o podmínkách dalšího provádění díla

EUROVIA CS, a.s.
závod Morava Jih

soz13-sekre16100309530.pdf 732 Kb

Rozhodnutí č. 196/2016 o nařízení provedení zabezpečovacích prací "sanace sesuvů"

Městský úřad Mikulov

rozhodnuti-c.-196-2016.pdf 7153.4 Kb
situacni-vykres-k-rozhodnuti.pdf 416.4 Kb

Odpověď MŽP na žádost obce o navýšení finančních prostředků

Představitelé obce Dolní Věstonice požádali MŽP o navýšení finančních prostředků na akci Sanace svahů v dolních Věstonicích a to na základě skutečných předpokládaných výdajů. MŽP tuto žádost zamítlo. Následně byl osloven hejtman JMK o pomoc v této záležitosti. Reakce hejtmana k premiéru Sobotkovi je přiložena.

likvidace-skod-sdeleni-z-mzp.pdf 238.2 Kb
dopis-hejtman.pdf 788 Kb
prehled-duben.pdf 488.5 Kb

Tisková zpráva Jihomoravského kraje

Dolní Věstonice mohou připravovat sanaci svahu. Už se registrovaly do příslušného programu

Ministerstvo životního prostředí zareagovalo na apel Rady Jihomoravského kraje. Dolní Věstonice tak již brzy mohou začít se sanací svahu, který se utrhl po vydatných deštích na podzim 2014.

„Děkuji panu premiérovi za pomoc. Oslovili jsme jej s radním pro životní prostředí Igorem Chlupem, protože vyhlášení příslušného dotačního programu na pomoc se sanací svahu v Dolních Věstonicích už trvalo příliš dlouho. Teď mám ale skvělou zprávu, Dolní Věstonice se již zaregistrovaly do programu ministerstva pro Sanaci svahů po živelních pohromách a mohou začít pracovat,“ oznámil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Radost má i starostka Jaroslava Rajchlová. „My jsme připraveni. Projekt můžeme odnést na stavební úřad, vybereme technický dozor, protože máme představu, kolik bude sanace stát. Jsme zaregistrovaní do programu ministerstva a čekáme na potvrzení. Pokud vše půjde rychle a já věřím, že teď již ano, na podzim začneme se sanací. Chci moc poděkovat panu hejtmanovi, že se do celé problematiky vložil. Moc nám pomohl,“ neskrývala radost starostka. Podle jejích slov se odhaduje sanace svahu asi na 100 milionů korun. „Byla bych moc ráda, aby práce skončily do začátku příští turistické sezony,“ doplnila Jaroslava Rajchlová.

Jihomoravský kraj má ve správě silnici spojující Dolní Věstonice a Pavlov, která je sice po opravě, nicméně po ní stále nemohou jezdit auta. „Dokud nebude svah stabilní, nemůžeme tam dopravu pustit. Je to problém pro IDS, obyvatele obcí, turisty. Potřebujeme, aby svah už byl stabilní,“ sdělil hejtman Hašek.

Rada Jihomoravského kraje přijala na svém výjezdním zasedání 10. února 2016 v Hustopečích usnesení, kterým vyjádřila nespokojenost s přístupem Ministerstva životního prostředí České republiky k dořešení následků sesuvů svahů na jižní Moravě v roce 2014. Od 24. listopadu 2014 totiž ministerstvo životního prostředí až doteď nesplnilo úkol Vládou České republiky, tedy vyhlásit příslušný dotační titul pro postižené obce, zejména Dolní Věstonice.

Dopis předsedovi vlády České republiky ve věci dořešení následků sesuvů svahů na území Jihomoravského kraje v roce 2014

scan.pdf 472.1 Kb

Smlouva o dílo "Sanace svahů v Dolních Věstonicích - doplňkový průzkum"

smlouva-sweco-hydroprojekt.pdf 3840.9 Kb