Obec Dolní Věstonice

Hlášení místního rozhlasu

Kalendář svozu odpadu na rok 2017

Obec Dolní Věstonice

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
kalendar-svozu-odpadu-2017.pdf 1018.8 Kb

Mimořádná výluka na autobusové lince 570

Z důvodu sesuvu půdy je od pondělí 15. září upraven jízdní řád linky 570 jezdící v trase Břeclav - Mikulov. Linka je v trase mezi Pernou a Pavlovem vedena mimo Dolní a Horní Věstonice. Mezi Pernou a Dolními Věstonicemi jezdí speciální spoj.
Byly zveřejněny nové výlukové jízdní řády linky 570 platné od 20. 9. 2014.
Z hlediska tarifu platí pravidlo, že předplatní jízdenky platí podle cen před výlukou. Za jednorázové jízdenky cestující zaplatí podle skutečně ujeté vzdálenosti.

  • jízdní řád Výlukový jízdní řád linky 570 (úsek Mikulov - Břeclav) naleznete zde.
  • jízdní řád Výlukový jízdní řád linky 570 (úsek Dolní Věstonice - Perná - Pavlov - Milovice) naleznete zde.

Nabídka volných pracovních míst

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vin-pavlov.pdf 609.2 Kb
nabor-zamestnanc.pdf 634.7 Kb

Aktuální hlášení rozhlasu

Firma Topenářský servis s.r.o. z Malé Morávky bude provádět v naší obci v pátek 3.3.2017 revize kotrů na tuhá palich těchto značek: Viadrus, Opop, Atmos, Dakon, Atak, Etka, Rojek, Kovarson, Ekoefekt, Werner, Ponast, Slokov, Haas a veškeré krbové vložky a kamna nad 10 kw. Dále provádíme kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva. Cena za kontrolu a čištění komínu je 300 Kč, cena za kontrolu a čištění plynového kotle je 300 Kč, cena za revizi kotle na tuhá paliva je 500 Kč. Zájemci se mohou objednat na telefonním čísle 608 748 989.


Firma STKO, spol. s r.o. upozorňuje občany, že vlivem nízkých teplot může dojít ke komplikacím při svozu odpadu z Vašich nádob.

Jedná se především o problémy s přimrznutým odpadem, který nelze vysypat, v horším případě se nám nepodaří ani otevřít víko nádoby. Při snaze odpad přesto vysypat často docházelo ke zničení nádoby.

Problém se týká především nádob na BIO odpad a směsný komunální odpad.

Vzhledem k tomu, že se situace v zimních měsících každoročně opakuje, prosíme občany o schovívavost v případě nevyvezení nádoby.


Oznamujeme občanům, že dnem 27.července je oficiálně zahájen zkušební provoz kanalizace a ČOV.

Občané, kteří si převzali projektovou dokumentaci a mají vykopanou a zkontrolovanou přípojku,

nechť se dostaví na obecní úřad k sepsání smlouvy o připojení.


Pro informaci občanům je v přízemí obecního úřadu na nástěnce vyvěšena situační mapa se zákresem domovních kanalizačních přípojek. Celá dokumentace je také vyvěšena na webových stránkách obce pod sekcí Výstavba kanalizace.


Na sběrném dvoře je umístěn speciální kontejner na použitý a nepotřebný textil, do kterého můžete odkládat jakýkoliv čistý a suchý textil (ošacení, ložní prádlo, záclony, bytový textil, ručníky, ubrusy), dále párovou obuv nebo hračky v zavázaném pytli či igelitové tašce. Do tohoto kontejneru nepatří koberce, matrace, molitan a znečištěné textilie.

 


Z důvodu nárůstu trestné činnosti v oblasti vloupávání nabádá obvodní oddělení Policie Mikulov občany k co možná největší ochraně svých majetků a věcí. Občané by měli své objekty dostatečně zabezpečit a zvážit parkování vozidel na ulicích.

Zejména dochází k nárůstu krádeží vloupáním do motorových vozidel, jedná se o dodávky a vozidla pick-up, kde pachatel po překonání zámků nebo rozbití skleněné výplně okénka z vozidla odcizí např. ruční nářadí. Tyto vozidla pokud možno uzavírejte do garáží nebo nenechávejte ve vozidle žádné věci.MUDr. Martin Pavelka - ordinace v Mikulově

Od pondělí 3.10.2011 je ordinace praktického lékaře MUDr. Martina Pavelky přestěhována

na adresu Komenského 224/1, Mikulov.

Je to budova bývalé školy, v budově se nachází i pobočka České spořitelny Mikulov, vchod je naproti gymnázia.
Ordinační doba se nemění, číslo na mobilní telefon zůstává stejné.

Nové tel. číslo - do ordinace na Komenského ulici:  519 326 751